Trance Session 2010

.
-2645:4:16:1

Představujeme první hvězdu, která zahraje na nezapomenutelné narozeninové noci Trance Session. Jedná se o českého producenta Ronny K., který současně době žije v anglii. Má za sebou dlouhou cestu, kterou urazil aby se z něho stalo to čím je právě teď, ale nezůstává spát na vavřínech. Prozradil nám, že nápadů má stále spoustu a že ke svému minulému projektu už se vracet nebude. Ostatně celý rozhovor si můžete přečíst zde:

Ahoj
Nazdar bazar

Jak dlouho se prezentuješ jako Ronny K. ?
No to je už hezká doba :-D Přibližne od roku 1998

Jak ty ses vlastně k produkci dostal ?
Uff, to už je hodně dávno. Nejdříve to byl djing a pak jsem k tomu připojil i hudební produkci. Je to už kolem 20ti let a můžu říct, že v té době to nebylo jako dnes. Kdysi nebyly programy na tvorbu jako dnes. Kdysi se muselo chodit do profesionálních nahrávacích studií, protože nebyly jiné možnosti. Já jsem mel to štěstí, že jsem měl kamaráda, který v takovém nahrávacím studiu pracoval, takže jsem se leccos přiučil. No a postupem času jak se začala objevovat technika dostupná normálnímu smrtelníkovi, programy se začaly rozvíjet a zlepšovat, tak jsem studio opustil nadobro a začal se tomu věnovat v tzv. domácích podmínkách. Za tu dobu jsem si pořídil jak technické vybavení, tak i software a pro produkci mám v současné době vše potřebné

Nemohl jsem si nevšimnout, že neexistuje měsíc, kdy by si nevydal alespoň jeden track. Dá se tedy jen čistou produkcí uživit nebo i pracuješ ?
Čistou produkcí (trance) se uživit nedá. Možná jen ti co jsou v top 10, ale většinou je živí akce, na kterých hrají. Pro mne je hudba životním stylem, ale zaměstnání mne nemine. No a co se týče množství tracků, tak na to mohu odpovědět velmi jednoduše. Zatím mne stále napadají.

Tím si ale sebral veškeré iluze všem, kteří se do produkce hrnou za možností topit se v milionech. Co by jsi ale mladým začínajícím producentům vzkázal ?
Trance je prakticky stále underground a ti, kteří by se tím chtěli živit doporučuji se vrhnout na mainstream, coz je pop, rnb a hiphop. Tam jsou peníze. Trance je spíše pro ty, kteří to berou jako koníček, nebo pak jako životní styl.Nejdůlžitější je však dělat to co Vás baví a co Vás naplňuje.

A jak ses rozhodoval kterým hudebním směrem půjdeš ? Přeci jen od tvých začátků je tvoje současná produkce značně odlišná.
Tohle je asi nejčastěji pokládaná otázka na mou osobu. Uplifting trance je mi v současné době nejbližší, protože u něj je kladen důraz na melodie, emoce, ale také i na energii. To je vše co mám opravdu hodně rát, takže se dá říct, že mi prozatím sedí nejvíce. Nicméně jak jsi naznačil, prošel jsem přes jiné hudební styly. A co bude v budoucnu ? Na to opravdu neumím odpovědět. Čas sám ukáže.

Starší generace si tě pamatují zejména z projektu FM Factory. Jak se na tuhle dobu díváš zpětně ?
Byla to hezká doba a rozhodně na to vzpomínám v dobrém. Nicméně se k projektu FM Factory v budoucnu již vracet nebudu.

Lidé v ČR si tě pamatují ještě z hraní na akcích plných diskotékových hvězd a potom zejména ze stodolní v Ostravě. Po kolika letech se vlastně vracíš hrát do ČR ?
Pokud nebudu počítat, že jsem koncem roku 2008 hral v jednom českém baru, tak tomu bude něcomálo přes 4 roky.

Řekl bych, že patříš mezi jedny ze žádanějších djs tady u nás. Lidé si tě doslova vymodlili, co na to říkáš ? Určitě se na tom podepsala hodně tvoje současná produkce a i tvoje radio show na AH.FM.
Slovo "vymodlili" na mne působí lehce humorně. Zní to jako bych byl nějaká hvězda, za kterou se však nepovažuji. Nicméně jsem nesmírně rád, že má produkce a show na ah.fm na lidi působí pozitivně. Hudbu a show dělám pro lidi a to, že si mne žádají pro mne znamená velmi mnoho.

Jak se sám díváš na svou současnou produkci ? Jaké má u lidí ohlasy ?
Je velmi těžké komentovat svou vlastní produkci. Podle reakcí lidí na různých forech a taky podle podpory světových djů si myslím, že na ně má produkce působí velmi pozitivně.

Jak se díváš na různé aféry ohledně kopírování určitých částí melodií ? Nemohl sem si nevšimnout, že se to jednou týkalo i tvého tracku.
Abych se přiznal, tak já nějak extra dění na hudební světové scéně nesleduji. Co se však týká kopírování melodíí, tak rozhodně s tím nesouhlasím. A teď ohledně mého tracku "Atlantis". Tady mohu s klidnou duší říct, že jsem nic a nikoho nekopíroval. To, že se to podobá Alex Morph and Woody Van Eyden ft Jimmy H - Y68 (Peaktwins Remix) je čistě náhoda, kterou jsem ihned komentoval při její zjisštění na mém youtube kanálu. Provedení je v klasické symfonické harmonii, kterou využívájí 100ky skladatelů klasické hudby a prakticky má poslední skladba také z ní vychází. No a když si poslechneš veškeré mé skladby, tak určitě i sám usoudíš, že jsem nikdy nikoho nekopíroval a ani to fakt nemám zapotřebí.

Opusťme tedy různé aféry a pojďme se zaměřit přímo na akci na které vystoupíš. Jak se na tento večer těšíš ?
Abych pravdu řekl, tak strašně moc a to už pěkně dlouho. Nejen, že se setkám po velmi dlouhé době opět s Eddiem Senderem, který je můj velmi dobrý kamarád, ale těším se hlavně na domácí prostředí. Přecejen máme nejlepší publikum a doma je doma.

Připravuješ si něco specifického pro tento večer nebo to bereš jako každé jiné hraní ?
Tuhle akci rozhodně neberu jako každou jinou a proto jsem si na ni připravil hned několik překvapení.Ty Vám ale neprozradím.. Přijďte a uvidíte je sami.

No tak překvapení by se určitě nemělo prozrazovat, ale můžeš alespoň trošku naznačit v jakém podání bude probíhat tvůj set ? Vsadíš na ověřené songy, které hraje 99% djs nebo od tebe můžou čekat něco jiného ?
Myslím si, že ten večer budou ostatní djs hrát ostřílené a profláklé skladby, takže budu volit naprosto něco jiného. Respektive, kdo poslouchá mou radiovou show, tak nejspíše ví co ode mne může čekat. :-D Emotivní a pak energický uplifting

Sám jsem zvědav na tvůj set, ale i na sety od ostatních djs. Co ty, hodnotíš na akcích i ostatní djs nebo tě zajímá hlavně jak si odehrál sám ? A na této akci bude někdo koho si rád poslechneš ?
Myslím si, že na této akci budou profesionálové, takže hodnotit to zřejmě nemá cenu, protože věřím, že všichni zahrají skvěle. Co se týče toho poslechu, tak to vidím nejspíše dost černě, protože jakmile odehraji svůj set, tak se budu snažit vypálit svůj zaznamenaný mix na potištěné CD a ty pak chci rozdat návštěvníkům.

To se mají návštěvníci na co těšit. Ostatně kromě CD co by si řekl na možnost dát jednomu návštěvníkovi lístek na tuto akci ? Zadarmo to určitě nebude, ale soutěžní otázku nechám na tobě.
Určitě je to dobrý nápad, jen mne zrovinka nenapadá žádná otázka :-D A co třeba tohle. Jak se jmenuje skladba, kterou jsme společně se Spark7 vyprodukovali na léto. Dám Vám menší nápovědu. V současné době je tato skladba v hitparádě na Danceradio.cz :-)

Takže odpovědi na tuto soutěžní otázku můžete zasílat do 22.10.2010 na emailovou adresu: soutez@trance-session.net
Jeden štastlivec tak získá na tuto akci vstup zdarma (jeho jméno bude napsáno na listině u vchodu, proto uvádějte jméno jaké máte v občance :)) Jinak s dalším djem přijde další soutěž, takže tímto možnost vyhrát lístky zdarma nekončí...

Už víš kdy a kde budeš v určitou dobu ? Zaslechl jsem, že z Prahy pojedete vlakem. Je možnost tedy sdělit čas kdyby se k Vám náhodou chtěli přidat i další party people ?
Jasně. Vzhledem k tomu, že přiletím ráno s Lazarusem, který nikdy nebyl v Praze, tak jsem mu slíbil, že ho trochu po hlavním měste provedu. A nejen to, taky bych rád, aby vyzkoušel pravé a pořádně natočené pivo. Přecejen ty anglické mají do těch našich hodně daleko. Odpoledne pak v (15.20) pojedeme z hlavního nádraží do Ostravy Pendolínem. Nyní už vím, že se k nám do soupravy přidá slušná parta lidiček, tak kdyby měl ještě někdo z Vás zájem, tak víte kdy a odkud vyjíždíme.

Jak teď tedy vypadá tvoje studio ? Asi už to nebude veliký mix, spousta koleček apod...
No to by jsi se divil. Ono to u mne nevypadá jako velké nahrávací studio. V poslední době spíše kladu důraz na minimalizaci hardware, protože software je dnes na dost vysoké úrovni. Nejdůležitější je pro mne zvuková karta, studiové monitory, DSP procesor, který zároveň slouží jako masteringový processor, masterkeyboard, kontroler k DAW, studiový mikrofon a v poslední řadě Virus TI

Na závěr, máš něco co by si chtěl všem rozhodnutým, ale i zatím nerozhodnutým návštěvníkům vzkázat ?
Určitě. Jsem stoprocentně přesvědčen, že tahle akce bude neskutečná jízda s překvapeními a kdo příjde, tak určitě neprohloupí. No a taky vstupné na tu akci je spíše symbolické, takže "neber to za ty prachy" :-D

Díky za rozhovor, měj se a ať se Ti stále tak daří

Mimochodem Ronny K. na této skvělé noci vystoupí po boku dalších hvězd jako jsou Manuel le Saux, Eddie Sender, Marcel Kenenberg, Lazarus, F1d0, Peter Muff a další.